خورشت باقلاقاتق

ما در این پست قصد داریم طرز تهیه باقالی قاتق را به شما آموزش دهیم. خورشت باقلاقاتق به راحتی آماده می شود. به همین دلیل می تواند در لیست غذاهای فوری برای طبخ قرار بگیرد. و اما آموزش درست کردن باقلاقاتق گیلانی…

 

در ابتدا باید بدانید که باقلاقاتق با باقالی مخصوص که به آن پاچ باقلا گفته می شود، درست می شود. شما می توانید این باقلا را به صورت خشک تهیه کنید. شب قبل در آب بریزید و اجازه دهید که شب تا صبح خیس بخورد. روز بعد پوست روی باقلا را جدا کنید تا باقلا به دو قسمت تقسیم شود. برای هر نفر نصف فنجان باقلا در نظر بگیرید.

 

مواد لازم برای پخت باقلاقاتق برای دو نفر

پاچ باقلا یک فنجان

شوید خشک 4 قاشق غذاخوری

زعفران دم شده دو قاشق غذاخوری

سیر تازه 2 حبه

تخم مرغ دو عدد

 

و اما روش پخت باقلاقاتق

در ابتدا داخل قابلمه روغن بریزید. وقتی روغن داغ شد، باقلا را اضافه کنید و با شعله کم تفت دهید. سپس کمی زردچوبه به آن بزنید و خوب تفت دهید تا بوی خامی باقلا گرفته شود. در این مرحله شوید و سیر را اضافه کنید و روی آن آب بریزید. توجه داشته باشید که آب باید روی باقلاها را بگیرد. پس آنقدر زیاد آب اضافه نکنید که باقلا در آب شناور باشد و آنقدر آب کم نباشد که باقلا خوب نپزد.

بعد از بیست دقیقه باقلا را بررسی کنید. اگر پخته و نرم شده بود، زعفران را اضافه کنید. سپس تخم مرغ را داخل غذا بشکنید و آن را هم نزنید. در واقع تخم مرغ باید با فرم درسته داخل خورشت قرار بگیرد و پخته شود. بعد از ده دقیقه که تخم مرغ ها پخته شد می توانید زیر قابلمه را خاموش کنید و کمی نمک به غذا بزنید.

برای مشاهده ویدئوی پخت باقلاقاتق اینجا کلیک نمایید.

نوش جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *