دوسین چیست؟

دوسین چیست؟

 

در طب سنتی ایرانی به ترکیب عسل و سیاهدانه دوسین گفته می‎شود. دوسین خواص بسیار زیادی دارد. ما در این مقاله به بررسی خواص دوسین و نحوه ترکیب و مصرف آن خواهیم پرداخت. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

سیاهدانه چیست؟

 

بر اساس شواهد علمی تاثیر سیاهدانه در بیماری‌هایی مانند تنگی نفس، دیابت، بیماری‌های کلیوی، فشار خون، زخم معده، سر درد، دندان درد، کرم روده، یبوست، اسهال امری انکار ناپذیر است.

مزاج سیاهدانه گرم و خشک است. از طرف دیگر طبع عسل می تواند گرم، سرد و یا معتدل باشد. طبع عسل بستگی به منطقه تولید عسل و پوشش گیاهی آنجا دارد. پس برای ترکیب عسل با سیاهدانه، باید به طبع عسل توجه نمایید.

 

خواص دو سین
عسل و سیاهدانه

 

خواص سیاهدانه و عسل با عنوان دوسین

 

در طب سنتی دوسین دارای خواص بسیار زیادی است. البته ترکیب عسل و سیاهدانه بستگی مستقیم به میزان ترکیب هر کدام و همچنین طبع عسل دارد. اما به صورت عمومی از خواص دوسین میتوان به تقویت سیستم ایمنی بدن، افزایش شیر مادر، تقویت سیستم گوارشی، درمان اضطراب و تپش قلب و تنظیم ضربان قلب اشاره کرد.

 

زمان مناسب برای مصرف دوسین

در طب سنتی زمان دقیقی برای مصرف دوسین ذکر نشده است. چرا که زمان مصرف آن بستگی به نوع بیماری و درمان آن دارد. در ادامه ما به سه بیماری رایج که با دوسین درمان می شود، خواهیم پرداخت.

دوسین در درمان ضعف قلب

برای درمان ضعف و همچنین تپش قلب، عسل و سیاهدانه را به نسبت مساوی ترکیب کنید. این معجون را به صورت ناشتا به مقدار یک قاشق مرباخوری مصرف کنید.

 

درمان مشکلات پروستات

یک قاشق مرباخوری سیاهدانه را آسیاب کنید. سپس این پودر را با یک قاشق مرباخوری عسل ترکیب کنید. این ترکیب را بعد از شام و قبل از صبحانه مصرف کنید. توجه کنید که بهتر است سیاهدانه را پس از آسیب کردن مصرف کنید.

 

درمان کم سویی چشم ( ضعف دید )

دو و نیم گرم سیاهدانه را آسیاب کنید. سپس آن را با یک قاشق سوپ خوری عسل با طبع گرم مانند عسل گون ترکیب کنید. این ترکیب را نیم ساعت قبل از صبحانه و شام میل کنید.

 

و اما کلام آخر

سیاهدانه و عسل دو ماده بسیار مقوی هستند که در طب سنتی خواص از آن‌ها  برای درمان بسیاری از درد‌ها استفاده می شود. دقت داشته باشید که داروهای گیاهی نیز در صورت زیاده روی میتوانند اثرات جانبی داشته باشند. پس بهتر است به مقدار تعیین شده استفاده نمایید.

 

 

3 نظر

  1. This is exactly what i was looking for, thank you so much for these tutorials

    1. It would be great to try this theme for my businesses

  2. What a nice article. It keeps me reading more and more!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *